تجهیزات اتوماسیون آبیاری ، تغذیه و کنترل اقلیم

   هر یک از گیاهان برای داشتن رشد مطلوب نیاز به فراهم بودن شرایط خاصی از نظر شدت نور، دمای روزانه، دمای شبانه، میزان رطوبت نسبی هوا، رطوبت خاک و گازهای محیطی نظر Co2 دارند. از این رو تولید و پرورش تجاری گیاهان با کیفیت بالا و در طول سال در محیط‎های کنترل‎شده‏ای نظیر گلخانه صورت می‎گیرد. از آنجائیکه پارامترهای محیطی در داخل گلخانه به سبب تغییرات تشعشع خورشیدی، دما و رطوبت هوای بیرون، سرعت و جهت باد و مقدار تراکم گیاهی در حال تغییرات مداوم هستند، بنابراین دقت اندازه‎گیری و کنترل آن‎ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی، کنترل مداوم و دقیق شرایط محیطی گلخانه به دلیل حساس بودن گیاهان گلخانه‎ای، امری مهم و ضروری در صنعت پرورش این گونه گیاهان به شمار می‎رود. تشخیص بارش باران و میزان آن، امکان تعویق آبیاری را برای حفظ منابع آبی فراهم می­کند. شدت تابش خورشید و وزش باد دو عامل مهم برای یک گلخانه به شمار می­رود. تابش خورشید موجب گرم شدن هوای گلخانه شده و ممکن است به گیاهان آسیب وارد شود. به همین دلیل لازم است سایبان­ها بر اساس دما و شدت تابش خورشید و نوع گیاه، باز و بسته شوند. همچنین وزش باد می­تواند آسیب­هایی جدی به سازه به ویژه پوشش گلخانه وارد نماید. در این موارد لازم است هوای درون گلخانه تخلیه شده و با ایجاد یک خلاء نسبی ناچیز، پوشش گلخانه کاملا کشیده و ثابت نگه داشته شود

  • MERIDIAN
  • SUPRA
  • NUTRI VENT​
  • NUTRI COMPACT​

هیدروکامپیوتر هوشمند SUPRA با قابلیت اتصال به سنسورها و تجهیزات فرمان­پذیر به صورت سیمی و بی­سیم، یکی از پیشرفته ­ترین تجهیزات کنترل آبیاری، کوددهی و اقلیم را در اختیار مشتریان قرار می­دهد. این دستگاه با پردازنده PLC خود، براساس فناوری مارتینز (MOHT) سه مشخصه یکپارچگی، هوشمندی و نامحدود بودن برنامه­ های کنترل مختلف را متناسب با نوع زمین، گیاهان، برنامه های آبیاری، ارتباطات و ذخیره ­سازی اطلاعات را فراهم می­کند.

هیدروکامپیوتر هوشمند SUPRA با قابلیت اتصال به سنسورها و تجهیزات فرمان­پذیر به صورت سیمی و بی­ سیم، یکی از پیشرفته ­ترین تجهیزات کنترل آبیاری، کوددهی و اقلیم را در اختیار مشتریان قرار می­دهد. این دستگاه با پردازنده PLC خود، براساس فناوری مارتینز (MOHT) سه مشخصه یکپارچگی، هوشمندی و نامحدود بودن برنامه­ های کنترل مختلف را متناسب با نوع زمین، گیاهان، برنامه های آبیاری، ارتباطات و ذخیره­ سازی اطلاعات را فراهم می­کند.

اتصال به هیدروکامپیوتر SUPRA یا MERIDIAN برای کنترل انژکتورهای ونتوری با شیرهای کنترل الکتریکی به همراه مخزن اختلاط با فیدبک­ های سنسوری، روشی کم ­هزینه و مطمئن را برای تغذیه گیاهان در اختیار بهره­ بردار قرار می­دهد.

براساس ابعاد پروژه و نیازهای تغذیه ای بر حسب حجم ترزیق، انواع کود، سم و مواد دیگر، دو دستگاه کوددهی و تغذیه گیاه توسط هرمیسن ارائه شده است. این تجهیزات با اتصال به هیدروکامپیوترهای SUPRA یا MERIDIAN و استفاده از اطلاعات سنسورهای EC و pH، براساس برنامه کنترلی تنظیم شده، در هر لحظه میکسرهای هر یک از مخازن مورد نیاز کود را برای رسیدن به برنامه تنظیمی قطع و وصل می­کند. همچنین تحت کنترل هیدروکامپیوتر، برای حفظ میزان اسیدی بودن و درجه شوری آب براساس اطلاعات سنسورها، مقدار کمی اسید به محلول اضافه میی­گردد (که بسته به نوع اسید می­ تواند با میکسر و یا به روش دیگری انجام شود).

ماشین آلات کشاورزی

نرم افزارهای کشاورزی

GIS

سیستم اطلاعات مکان محور
اطلاعات مکانی به منزله‌ی زیرساخت و ابزار آمایش سرزمین و توسعه پایدار ملی قلمداد می‌شود. با توجه به تاثیرگذار بودن عنصر مکان جغرافیایی در عرصه محیط‌زیست، منابع طبیعی و کشاورزی، سیستم‌های مدیریت اطلاعات و دانش مکان‌محور از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. دامنه کاربران، اطلاعات مکانی داده‎ نیز به شدت افزایش یافته است. مصداق بارز این امر را می‌توان در استفاده کاربران معمولی از نقشه‎ها و داده‎های مرتبط با مکان بر روی دستگاه‎های همراه امروزی برای رفع نیازهای روزمره دید. سیستم‌های اطلاعاتی مکان‌محور مبتنی بر وب، امکان توزیع و ادغام اطلاعات در شبکه جهانی اینترنت، دسترسی به داده‌های موجود در سرورهای مختلف در محیط اینترنت و بازیابی و به‌روزرسانی آن¬ها از طریق وب را فراهم می‌آورند. شناسایی نوع گونه‌های گیاهی و جانوری طبیعی و نیز محصولات کشاورزی در تقسیم‌بندی‌های گوناگون جغرافیایی کشور و امکان ترسیم نقشه‌های گرافیکی چندلایه اطلاعات جغرافیایی، ابزاری بی‌نظیر برای تحلیل، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری اثربخش در اختیار می‌گذارد.

DataBase

سامانه‌های اطلاعاتی
سیستم‌های اطلاعاتی با گردآوری، پردازش، ذخیره و انتشار داده‌های اطلاعاتی، علاوه بر کمک کردن به ایجاد هماهنگی در انجام عملیات، به مدیران و کارکنان سازمان‌ها کمک می‌کند تا مسائل محیط‌زیست و منابع طبیعی را تحلیل یا شبیه‌سازی کنند. این سیستم‌ها در کنار داشبوردهای مدیریتی، قابلیت نمایش لحظه‌ای وضعیت موجود کشور را فراهم ساخته و با امکان گزارش‌‌گیری‌های آنلاین، به پشتیبانی و تسهیل تصمیم‌گیری و کنترل عرصه محیط‌زیست و منابع طبیعی کشور می‌پردازند.

Web & Net

درگاه، وب سایت و شبکه های مجازی
در عصر اطلاعات، یکی از ارکان¬های اصلی ایجاد ارتباط میان شبکه انسان¬ها و نشر دانش در راستای هم افزایی است. پورتال‌ها و وب‌سایت‌ها، در نشر اطلاعات و دانش موثرند و شبکه‌های مجازی متشکل از علاقمندان، کنش¬گران و نخبگان موجب هم‌افزایی ذی‌نفعان و تقویت نهادی و عملکردی هر حوزه کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی و ... می‌شوند.

Apps

اپلیکیشن ها
از جمله سامانه‌های نوین اطلاعاتی، برنامه های کاربردی تلفن همراه هستند که در هر جا و هر زمان به کاربر امکان استفاده می‌دهند. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند در حوزه کشاورزی، محیط‌زیست و منابع‌طبیعی کاربردهای گوناگونی داشته باشند. اپ‌ها امکان ارائه اطلاعات مورد نیاز به صورت یک‌طرفه به کاربر و نیز تبادل اطلاعات به‌صورت تعامل دوطرفه میان کاربر و مدیر برنامه کاربردی و نیز میان کاربران را فراهم می‌کنند. امری که جمع‌سپاری و مشارکت عمومی در حفاظت از محیط‌زیست و منابع‌طبیعی را ممکن می‌سازد

SDI

سامانه داده های مکانی
وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف همچون وزارتخانه صنعت، معدن، تجارت، وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت از محیط زیست و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، هر یک داده‌های گوناگونی در اختیار دارند که مرتبط با محیط‌زیست و منابع طبیعی کشور است. سامانه‌های SDI، تبادل و به اشتراک‌گذاری داده‌های مکانی و منابع محاسباتی مرتبط با آن¬ها را میان متولیان اطلاعات در سطوح سازمانی، محلی، استانی و ملی تسهیل می‌کنند و با رفع شکاف‌های اطلاعاتی و ایجاد هماهنگی میان آن¬ها، باعث بهبود تصمیم¬گیری و افزایش عملکرد و بهره‌وری می‌شوند.

professional Consultation

مشاوره تخصصی
مشاوره‌های تخصصی در زمینه راهکارهای مناسب نرم‌افزاری، سیستم‌های داده مکان محور و اپلیکیشن‌ها برای سازمان‌های گوناگون توسط شرکت قابل ارائه است. دانش و اشراف به وضع فعلی کشاورزی و محیط زیست کشور ایران و دانش روز دنیا در این حوزه ها، پیش نیاز ارائه خدمات مشاوره به نیازمندان این اطلاعات است. شرکت زمین هوشمند آینده در زمینه تدوین پیشنهاد طرح های کسب و کار، مدیریت فناوری اطلاعات و مشاوره راه اندازی طرح های گلخانه هوشمند و یا طرح های نوین حوزه کسب و کار کشاورزی فعال بوده و به دانش متخصصان این حوزه دسترسی دارد.